Všchna štěńátka jsou již ve svých domovech :-) All puppies are in their homes :-)

 
Výstavní kariéru Deminky jsme tak úplně nepověsili na háček, ale pomalu ji nahrazuje Medi :-) a daří se jí :-)
 
Rozjeli jsme se letos na Slovensko
abychom s oběma aplicema rozjeli další šampionáty. S Medinkou jsme získáním CAC v oba dny započali cestu za slovenským šampionem a s Deminkou jedním získáním CAC ve třídě šampionů jsme na cestě k získání ocenění Grand šampion Slovenska.
Medince se ovšem v oba dny dařilo natolik, že v sobotu i v neděli získala ocenění nejvyšší a to BOB a také 2 x Cacib. V sobotu jsme se zúčastnili závěrečných soutěží a postoupili do užšího výběru pěti nejkrásnějších zvířat ve velice obsáhlé skupině FCI II. Pro nás neskutečný úspěch :-)
            
  
             
 
Mezinárodní výstava v Českých Budějovicích
byla opět velmi úspěšná pro odchovance naší chovatelské stanice! Medinka započala prvním získáním titulu CAC v mezitřídě běh za šampionem a Aminka se konečně dočkala svého prvního vítězství ve třídě mladých, získala v konkurenci třech fen titul CAJC! Jsme moc šťastní a majitelům gratulujeme, jen tak dál!
Na fotky trpělivě čekáme, brzy dodáme :-)
 
Podzimní klubovou výstavu v Zárybniční Lhotě
 
jsme prožili opravdu naplno :-). Medinka získala v mezitřídě hodnocení Výborná 2, res. CAC. Ami Sea Star byla ohodnocena známkou Výborná 4 v konkurenci šesti fen a Lucky Pirate vybojoval zaslouženě titul nejvyšší BOB!!! Jsme na něj moc hrdí!
 
 
 
V závěrečných soutěžích jsme předvedli celou pětigeneraci fen-matek napříč celým rodokmenem všech z vrhu A Tail Twisted
 
14 dní po klubové výstavě, která byla v neustávajícím dešti, se počasí na Mezinárodní výstavě v Litoměřicích
 
rozhodlo být úplně stejné, jakoby nám ale pršelo štěstí a Medi zde získala posledního potřebného CAJCe k uznání jí Českým Junior Šampionem. V konkurenci celkem tří fen si vyběhala dokonce svého prvního BOBa, spolu s BOJem.
ZDE je video, za nějž děkujeme paní Hendrychové
Fotky z výstavy:
  
 
 
Na speciální klubové výstavě v Rožnově pod Radhoštěm
 
která se konala v naprosto intenzivním hrozném dešti, tímpádem by se dala výstava nazvat spíše "Miss mokrý kožíšek", Medi získala svůj druhý titul CAJC. Sestra Ami Sea Star se tentokrát s hodnocením Velmi Dobrý umístila na třetím místě, ale věřím, že příště budou mít víc štěstí a vyběhají si konečně nějaké vítězství, moc jim to přejeme!
Demi se ukázala ve třídě vítězů a pro paní rozhodčí byla bezkonkurenčně nejhezčí fenou nejen ve třídě vítězů, ale mezi všemi fenami na této výstavě a proto jí udělila krásný titul Vítěz speciální výstavy. Jsem na ni moc pyšná, dle slov paní rozhodčí je pro ni Demi typická představitelka plemene (neskromně si toto samozřejmě o své skvělé feně myslím již víc jak pět let angel heart.
 
A Mermaid Tail Twisted, Jessie Šťastná Berjanka, Ami Sea Star Tail Twisted Demi - vítězka speciální výstavy - feny
O titul nejhezčí fena - vítěz speciální výstavy O titul nejvyšší - BOB - vítěz plemene
 
! ! ! ! ! ! ! ! ! ! V I D E O ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
 
Video ze závěrečné soutěže o titul nejlepší mladý, kde se utkala Medi kat. č. 14 se psem Action Boy Balmoral Moravia, kat. č.2  - ZDE
Video ze závěrečné soutěže o titul klubový vítěz - FENY - ZDE
Video ze závěrečné soutěže o titul vítěz plemene BOB ZDE
 
! ! ! ! ! ! ! ! ! ! V I D E O ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
 
Na národní výstavě v Ostravě se Medi opět utkala ve třídě mladých s dalšími dvěma fenami
 
Mezi všemi třemi fenkami byla oceněna jako nejhezčí, nicméně titul CAJC nedostala kvůli sbíhavým patám. Budeme doufat, že na další výstavě budeme mít větší štěstí.
 
 
Na mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích
 
získala v konkurenci třech fen krásné hodnocení V1, CAJC, BOJ ! Konkurence byla těžká! Naše druhá odchovankyně Ami Sea Star vyrostla v krásnou dospívající fenku a třetí fenka byla o půl roku starší. Nicméně zúročením zkušeností z kruhu s Deminkou se nám podařilo Medi předvést v celé kráse a ovladatelnosti a boj byl proto spravedlivý a pan rozhodčí si na předvedení potrpí. Ami Sea Star Tail Twisted skončila na třetím místě s krásnou známkou Výborná! Na běhu zapracují a příště to bude už lepší :-).
Výsledky:
psi mezitřída
1851 Chandler Šťastná Berjanka: V1, CAC, res.CACIB
psi třída otevřená
1852 Camaro Zahrada snů: V1, CAC, CACIB, BOB
feny třída mladých
1853 A Mermaid Tail Twisted: V1, CAJC, NMJ
1854 Adel-Heidi Sijambo: V2
1855 Ami Sea Star Tail Twisted: V3
feny mezitřída
1856 Adsika Sijambo: V1, CAC, CACIB
1857 Isis Šťastná Berjanka: V2
feny třída otevřená
1858 Cursallagh´s Jilly Passion: V1, CAC, res.CACIB
 
Naše vyvrcholení výstavní sezóny na světové výstavě!
 
Neuvěřitelný úspěch naší těhotné Deminky - v těsné půlce březosti porazila dalších 5 fen ve třídě šampionů !
Naše radost se nedá popsat slovy, lepší zakončení své výstavní kariéry před mateřstvím jsme si opravdu ani přát nemohli :-)
 
 
Naše pro rok 2011 chvíli poslední výstava ve slovenské Nitře
 
a úspěch v oba horké dny pro nás znamenal dosažení titulu Slovenský šampion. Sobotní účast aplíků byla docela slabá, nicméně nedělní ještě víc. To jsme se v kruhu objevily samy. Oba rozhodčí byli pro nás noví, ale dle mého dost spravedliví.
 
Sobotní závěrečná soutěž Nedělní posuzování Nedělní posuzování
 
Posudek sobota: 3,5 roka sučka, dobre model. hlavy, spravny skus, mierne dlhšieho ramca tela, dobrej mechaniky pohybu, spravne sfarbenie
 
Posudek neděle: silná stavba, 3 roky stará, dobrá hlava, uši, potřebuje lepší krk, pekný pohyb
 
Na první výstavě v roce 2011
 
na Duocacibu v Brně jsme dvojím vítězstvím ve třídě šampionů dodělaly titul GRANDŠAMPION yes.
Výstava v sobotu byla velmi zmatečná, vedoucí kruhu i zapisovatelka dělali neskutečné chyby v posudcích, psali psům, kteří byli jediní ve své třídě titul res. CAC a podobně. Chystali se již volat další plemeno do kruhu, aniž by zadali vítěze psů a fen a dokonce i BOB. Sobotní rozhodčí zadával dost často velmi nízké známky psům, kteří jsou opravdu krásní a mohli mít velmi malé chybičky v předvedení. Což mě vede stále víc k upevnění toho, že posuzování je velmi velmi subjektivní. Nedělní rozhodčí posoudil snad ještě víc než subjektivně, ale potřebného CACe nám naštěstí dal, ca což jsme moc rádi :-)
 
 
 
Posudek sobota: very nice type, very typical, nice expression, OK ears, nice body, move very well, good coat and colours, typical temperament
 
Posudek neděle: sprav. profil hlavy, výborná barva, korektní hřbetní linie, plný hrudník, volnější lokty v pohybu, ocas se prsávně dotýká kořene 
 
Šampiona šampionů
 
jsme zúčastnily jen ze zvědavosti...a taky proto, že loni tam nebyl žádný applík, který by reprezentoval plemeno. Nic jsme od této "výstavy" neočekávaly, ale zkušenost je to také. Mrzí mě spíš to, že na tuto akci nemáme žádnou "upomínku", třebaže diplom. Ale co už, potrénovaly jsme na důlěžitou účast v Brně :-)
 
Klubovou výstavou v Zárybniční Lhotě 2. 10. 2010
 
jsme pro tento rok ukončili výstavní sezónu. Opět, stejně jako ve Slovinsku jsme měli číslo 22, což prostě znamenalo dvakrát druhé místo laugh , takže i z této výstavy jsme si odvezli V2, res. CAC. Účast applíků byla parádní, opět velmi hojné zastoupení pesanů ve třídách. Nicméně posuzování bylo opět velmi pečlivé, pan rozhodčí z Německa zkoušel applí trpělivost a přívětivost, což lecjaký applík nezvádl, proto získání titulu nebylo samozřejmostí.
 
 
Posudek: dodáme jakmile rozluštíme a přeložíme :-)
Výsledky:
PSI
Tř. štěňat:
Cedrik Zahrada snů - VN1, nej štěně
Tř. mladých:
Enzo vom Pirnikhof - V1, CAJC
Mezitřída:
JrCh Beryc DaKaM - V1, CAC
Ugly Uno from Balihara Ranch - VD3
Elijah Braun vom Pirnikhof - V2, res. CAC
Tř. vítězů:
Ch. Buick Šťastná Berjanka - V1, CAC, KV, BOB
 
FENY
Tř. mladých:
Flores Šťastná Berjanka - VD4
Fleur Šťastná Berjanka - VD2
Arka z Brunšova - bez titulu, posouzení dodatečné
Banshee Zahrada snů - VD3
Arlin z Krásné Jasné - V1, CAJC
Mezitřída:
Elvíra Šťastná Berjanka - nedostavila se
Briga DaKaM - V1, CAC
Emily Braun vom Pirnikhof - V2, res. CAC
Tř. otevřená:
Diva Šťastná Berjanka - VD
Dorris Braun vom Pirnikhof - V3
Beckie di Cortina - V2, res. CAC
JrCh Beatrix Šťastná Berjanka - V1, CAC
Bibiona di Cortina - D
Pascha from Balihara Ranch - V4
Tř. vítězů:
Ch. Comtessa Šťastná Berjanka - V1, CAC, KV
Ch. Dasha vom Pirnikhof - V2, res. CAC
Tř. veteránů:
Ch. Fleurette from Balihara Ranch - V1
 
Na Eurodogshow v Celje 30. 9. 2010
 
jsme vyjeli opravdu čistě ze zvědavosti a získání zkušeností z výstavy "s vyšší úrovní". Když už jsme loni vynechali účast na světové výstavě (která nás nakonec docela mrzela)...nicméně organizace velmi chabá i na náš vkus, výstavy v halách všeobecně nemáme rádi, kor, když není v okolí hal pořádně žádný prostor na venčení psů a jakákoliv snaha o toto je sportovní výkon v kategorii slalom mezi extrementy angry. Posuzování bylo dost prapodivné, když psy plemene Velký švýcarský salašnický pes posuzoval rozhodčí z Ruska, poté šli na řadu applíci a entlebuši a poté teprve feny VŠSP, které už posuzoval slovinec, stejně jako nás a entlíky. Posuzování ale bylo velmi pečlivé včetně několika chyb rozhodčího jako postavení se přímo nad psa, kdy i naší vcelku vyrovnanou fenu toto rozhodilo a začala před ním couvat frown. Nicméně nechala se posoudit i zuby zkontrolovat rozhodčím jako vždy :-), nakonec ale vítězství bylo přiřčeno fence z Finska.
 
 
 
  
 
Posudek: dodáme již brzy
Výsledky: dodáme již brzy
 
Mezinárodní výstava ve Wroclawi 26. 9. 2010,
 
pro nás znamenala dosažení titulu Interšampion smiley
Výstava v Polsku nás velmi mile překvapila. Jelikož jsme ve Wroclawi strávili celý víkend (sobotní návštěva čerstvé maminy-kamarádky) a během sobotního dne potkali několik lidí, kteří na nás podivně koukali, že máme psa, ba dokonce dva a ještě chodící na volno městem...tzn. absolutně ovladatelné. Ale na výstavě se prolomil náš pohled na poláky jakožto nepejskaře...účast byla dost hojná (ovšem applíků nikoliv). A tak v malé konkurenci pro nás nebyl problém získat potřebný poslední titul Cacib, abychom dosáhli titulu Interchampion :-)
 
 
Posudek: dodáme, jakmile rozluštíme polský rukopis laugh a necháme ho přeložit cool 
 
Výsledky:
ANCI Z KRÁSNÉ JASNÉ - V1, CAJC, nejl. mladý
Ch. DASHA VOM PIRNIKHOF - V1, CWC, CACIB, BOB
 
Další výstava byla národní výstava v Mladé Boleslavi 18. 7. 2010,
 
která pro nás znamená start snažení o Grand šampiona byla víc než úspěšná. Na první výstavu po dosažení titulu šampion ČR jsme se tedy přihlásily do třídy vítězů a nad naše očekávání "pouhého" CACe jsme získaly ještě i Národního vítěze a titul BOB :-)
Počasí v sobotu bylo skvělé, opravdové léto, ale v neděli standardně již bylo na blátě. Oproti loňsku, kdy bylo také blátíčko, tentokrát ještě celý den pršelo :-(
 
Posudek: velmi pěkná fena, samičí hlava, silný hřbet, dokonale úhlené končetiny PK i ZK, výb. pohyb, standardní barva
 
Výsledky:
ELIJAH BRAUN VOM PIRNIKHOF - V1, nejl.mladý, CAJC
BANSHEE ZAHRADA SNŮ - VN1                                                        
BETTY SPOD HRÁDZE
- V1, CAC                                                    
BECKIE DI CORTINA
- V1, CAC                                                    
Ch. DASHA VOM PIRNIKHOF -
V1, NV, CAC, BOB
 
Druhá výstava tohoto roku a první výstava v ČR - Praha 2. 5. 2010
 
byla velmi úspěšná. Resp. získaly jsme poslední potřebný CAC k získání titulu Šampiona krásy ČR. Navíc ještě další Cacib. Tentokrát se pražské výstaviště "pochlapilo" a naplánovalo posuzování našeho plemene do velmi prostorné haly, kde bylo prostoru požehnaně. Nikde se nikdo na nikoho nemačkal, stoleček zapisovatelů a rozhodčí byl situován v rohu kruhu (chich, to zní divně co? :-DDDD), což způsobovalo velmi dobrý přístup návštěvníků a fotografů. Nicméně stále je to hala a fotografie nemají dostatečnou kvalitu. Ale na památku stačí ;-)
 
Posudek: hezká hlava, dobrý tvar těla, dobrý front, dobrá kostra, výborné zadní úhlení, výborná srst, výborný pohyb
 
Výstavní sezonu roku 2010 - Dresden 10. 4. 2010
 
jsme začali v zahraničí...v Německu na mezinárodní výstavě v Drážďanech a nebyl to zrovna nejšťastnější start. Doufám, že nebude v tomto smyslu dál pokračovat...
Výstavní areál byl otřesný! Téměř žádný prostor na venčení, pouze asfalt a dlažba. Nejbližší trávník byl mimo areál a parkoviště, na které jsme po ránu dokázali dojet bylo docela daleko, takže jsme táhli všechny ty věci s sebou .
Posuzování zřejmě díky ranní zácpě začalo o cca půlhodinu později a celý průběh posuzování byl docela dost prapodivný, zdlouhavý. Pan rozhodčí každého psa ohmatával, přeměřoval a div nevážil :-D. Na posudky jsme museli všichni bez výjimky čekat až do konce posuzování, což bylo až do 15 hodin. Jediné ocenění krom diplomu byl ručně psaný posudek plný zkratek a malý hrníček...ani žádná stužka, medaile nebo snad pohár...možná v závěrečkách, ale na ty jsme už opravdu nečekali. Na to, že byla výstava mezinárodní, nikde nebyly informace v angličtině, pouze v němčině. Takže, pokud jsme si měli pro nějaké ceny někam dojít, to jsme se hold nedozvěděli :-(.
 
Posudek: Fena silné postavy, mohla by se více samostatně předvádět, výborná hlava, výborná horní linie, proporce, klenuté přední končetiny, korektní ocas, výborná srst
 
Výsledky:
RÜDEN
Zwischenklasse
Gero von Tüfibach V1 +Res. Anw.
Championklasse
Bobby vom Zieglerhof V1 + Anw. + BOB
HÜNDINNEN
Jugendklasse
Gina von Tüfibach SG 1
Zwischenklasse
Clea vom Höfli SG 1
Offene Klasse
Aaliyah V1+ Anw.
Dasha vom Pirnikhof  V2 +Res.Anw.

 
Poslední výstava roku 2009 - Praha 8. 11. 2009
 
se konala v pražských Letňanech. Říkala jsem si, že dám Praze ještě jednu šanci, co se výstavních prostor týče. No, opět nic moc, jelikož venčící prostory jsou opravdu velmi skromné, co se zeleně týče. Ale naštěstí nebyl problém opustit výstaviště směrem na parkoviště, které plynule přechází v blízké letiště a jeho zeleného okolí.
Výstavní kruh byl docela rozlehlý, ale opět stolek s rozhodčím a zapisovatelkami byl tak natočený, že při snaze vyfotit vystavující zvenku kruhu se opět nějak nedařilo. Ale nemění to nic na tom, že jsme opět spokojeny s úspěchem, který jsme na poslední letošní výstavě dosáhly.
 
Posudek: dvouletá kompaktní velmi dobře stavěná fena, velmi pozorná povaha, korektní horní a spodní linie, velmi dobrá síla kostry, dobré proporce hrudníku, typická hlava feny, korektní nůžkový skus, středně hnědé oko, velmi krásně nesené ucho, korektní pohyb, velmi milá povaha
 
Výsledky:
Derick Šťastná Berjanka - V1, CAC, Cacib
Briga DaKaM - V1, CAJC
Demi - V1, CAC, Cacib, BOB

 Letošní třetí klubové výstavy, která byla opět v Zárybničné Lhotě,
 
jsme se málem nezúčastnili, jelikož Demi v neděli prostydla a v půlce týdne začala kašlat. Okamžitě jsme nasadili léčbu jitrocelovým sirupem a podporu imunity kapičkami a navštívili pro jistotu veterináře, který Deminku prohlédl a poslechl. Naštěstí neshledal jiné podezření než prostydnutí s usazením hlenů v krku, které nutily ke kašli. Deminka dostala nařízen klid, který, si myslím, jí nečinil žádný problém . V pátek jsme odjeli do Zárybničné Lhoty s tím, že podle její kondice se rozhodneme, zda v sobotu nastoupí či nikoliv. Stav se natolik zlepšil, že v sobotu ráno jsme nastoupili do kruhu a jelikož jsme byly ve třídě vítězů, tak jsme ani nemusely tolik běhat a pan rozhodčí uznal, že Demi je krásná fenka a dal ji titul CAC a možnost soutěžit odpoledne o další tituly. Nejvyšším dosaženým je titul Klubový vítěz v kategorii fen, za což jsme opravdu moc vděční, takový titul jsme ještě nezískaly. Vítěze plemene si zasloužil krásný pes Rasty, alias Alvis DaKaM.
 
Posudek: 21 měsíční fena, ušlechtilá hlava, nůžkový skus, uši správně nasazené a nesené, výborná krční linie, prostorný hluboký hrudník, rovná hřbetní linie, ocas správně nasazen a nesen, úhlení končetin v pořádku, pravidelný pohyb, standardní zbarvení
 
Výsledky ostatních kategorií:
Enzo vom Pirnikhof (třída štěňat-psi): VN1, nejlepší štěně výstavy
Elliott Šťastná Berjanka (třída dorostu-psi): VN1
Beryc DaKaM (třída mladých-psi): V1, CAJC
Ayrton von Sucholasetz (mezitřída-psi): V1
Buick Šťastná Berjanka (třída otevřená-psi): V1, CAC
Caspar vom Pirnikhof (třída otevřená-psi): V2, res. CAC
Cedrik Šťastná Berjanka (třída pracovní-psi): V1, CAC
Ch. Alvis DaKaM (třída vítězů-psi): V1, CAC, Klubový vítěz, BOB
 
Emily Braun vom Pirnikhof (třída štěňat-feny): VN1
Briga DaKaM (třída mladých-feny): V1, CAJC, nejlepší mladý pes výstavy
Dorris Braun vom Pirnikhof (mezitřída-feny): V1, CAC
Arleta von Sucholasetz (mezitřída-feny): V2, res. CAC
Dharma Šťastná Berjanka (třída otevřená-feny): V1, CAC
Akira od Vavřineckého potoka (třída otevřená-feny): V2, res. CAC
Deminka (třída vítězů-feny): V1, CAC, Klubový vítěz
Ch. Fleurette from Balihara ranch (třída veteránů-feny): V1, čestná cena nejstarší veterán výstavy
Gr.Ch. Ave Viktoria Šťastná Berjanka-V1, Ich. Zafira from Balihara ranch-V2, Ch. Phira v. Brünggberg-V3 - třída čestná-feny
 
Soutěž o udělení titulu BOB - vítěz plemene:
 

 
Naše první zahraniční výstava byla v Bratislavě na Slovensku
 
neplánovaně v sobotu posuzoval opět pan Havelka (nás potřetí za sebou) - původně byl psaný jiný rozhodčí - a opět jsme od něj získaly nejlepší hodnocení. Zřejmě to znamená, že se mu Demi jako fenka moc líbí. Incheba je skvělé výstaviště se spoustou místa na venčení a rozprostření tolika psů.
Přesto si nedovedu představit to kvantum lidí a psů na světové výstavě, která tam bude v říjnu. Na tuto výstavu se nechystáme, ale budou tam Verča s Bonny, Zuzka s Artíkem, Soňa s Cittou a další a další (snad se neurazí ti, na které jsem třeba zapomněla nebo netuším, že jsou přihlášeni). Prozatimní číslo účastněných aplíků je 26 nebo 27, což se ještě může po poslední uzávěrce zvýšit. Už nyní je to krásná účast a prezentace plemene.
V neděli jsme získali V1, CAC a Cacib a jeli jsme domů. Rozhodně nám to nevadilo, měli jsme před sebou hodně velký kus cesty po náročném víkendu. Naopak jsme velmi spokojeni a šťastni za 4 medaile a jeden pohárek.
 
Posudek sobota: harmonická suka, výrazné hlavy, správný front, dobrá chrbt. linia, štand. končetiny, výborný pohyb
 
Posudek neděle: sučka dobrého rámca, dobrá hlava, stop by mohol byť lepšie vyznačený, trochu volnejšia horná línia, dobrá hľbka hrudníka, dobre zaúhlená, dobrý pohyb 
 
Výsledky sobota:
Demi: V1, CAC, Cacib, BOB
Angelo Novaboon (Jack): V1, CAC, Cacib
Yaska von der Grossen Gusen: V1, CAC
 
Výsledky neděle:
Demi: V1, CAC, Cacib
Angelo Novaboon (Jack): V1, CAC, Cacib, BOB
 

 
Další národní výstava konaná v Mladé Boleslavi
 
nám přinesla nečekaný výsledek. Panička čekala tak Déčko nebo Védéčko - kvůli mé podivné srsti v současné době - ale panu rozhodčímu Havelkovi se asi líbím...nebo panička, to nevím :-DD - tak nás ocenil úplně stejně jako v Klatovech, tzn. V1, CAC, NV a BOB. Tentokrát byl BOBik v konkurenci psa (né feny), přičemž psi většinou vyhrávají BOBy díky svým mohutnějším postavám. Takže panička je opět velmi hrdá na mne, i když ji stále mrzí můj svěšený ocas v kruhu.
 
Posudek: kompaktní fena, dobrá hlava, dobrý front, správně zaúhlená, výborná v pohybu
 
Výsledky:
Demi: V1, CAC, NV, BOB
Cedrik Šťastná Berjanka: V1, CAC, NV
Briga DaKaM: VN1
Beckie di Cortina: V1
 
 
    

 
Naše 1. národní výstavě konané také poprvé v Klatovech
 
se nám moc líbila, vystavování probíhalo na třech stadionech, přičemž náš kruh byl na sokolském stadionu, travička, spousta místa, i když na přímém slunci...lepší než na dešti, takže opravdu povedená výstava. Záverečné soutěže se konaly na zimním stadionu, kde byl příjemný chládek, ale trochu špatná akustika. Místa na venčení docela dost, nechyběla ani loučka, kde pesani vesele vykonávali potřeby bez úklidů ;-), ale na stadionech jsem nenašla žádné extrementy, takže to bylo super.
 
Posudek: kompaktní fena, dobrá hlava, dobrý front, správně zaúhlená, výborná v pohybu
 
Výsledky:
Demi: V1, CAC, NV, BOB
Ailira od Vavřineckého potoka: VD1
Asta: V1, CAC
 
 
 
Deminka s chloubou: pohárek za NV a BOBa a medailička za CAC
 
Ve stánku BritCare jsme se nechaly vyfotit s Evičkou...na památku:
 
 

 
Na putovní klubové výstavě v Hradci Králové

by bylo parádně, kdyby nepršelo...ale nic to neměnilo na úspěchu, který jsme zde dosáhly...ale změnilo to dost počet zúčastněných psů u naší rasy...nedorazilo celkem 5 psů z původních 13. Co se mi ale velmi nelíbilo bylo to, že jako klubovka nebo klub vůbec píší název plemene špatně, píší pouze jedno "l" tzn. Appenzelský namísto Appenzellský. A potom mi zkazili jméno, vynechali písmeno "n", a když jsem na to telefonicky upozornila, pán si dělal legraci, že mi to poštou příjde určitě...ale, že to bude i na diplomu, mu asi v tu chvíli nedošlo . A abych nevypadala jako "málo nespokojená", ještě mě celkem překvapil formát diplomu, který má formát A5...hm, snad seženu rámeček na takový rozměr... Ale jinak si nestěžuju, to ne :o)))

Posudek: 17-ti měsíční fena, velmi dobré těl. stavby, výborný formát,  korektní hlava, výborně nesené i nasazené ucho, tmavé oko, plnochrupý nůžkový skus, volnější chrbát, výborný hrudník, korektně zaúhlená, korektní postoj, velmi dobrá mech. pohylivost, standardně nesený i nasazený chvost, standardní osrstění, standard. zbarvení, klidná povaha


Na další klubové výstavě tentokrát v Rožnově pod Radhoštěm

bylo parádně skoro jako na té podzimní. Počasí se podařilo moc moc moc, krásně jsme se opálili na několikrát. Prostorů spousty, travička zelená, náladička dobrá, prostě vše super. Ubytování jsme měli opět v chatičce, kde jsme se podělili o pelechy celkem tři lidi a čtyři hafani. Původně jsme měli potíže s vybavením chatičky, ale zahrála jsem na city a svědomí slečny recepční .

Posudek: 16 m. stará fena, správné formy, pěkné hlavy, světlejší oko, dobrý hřbet, prostorný hrudník, správné zbarvení a struktura srsti, prostorné chody výborně předvedená 

Na výstavě DuoCACIB v Brně

to bylo úžasné. Prostoru převelice, ze třech stran kruhu bylo možno se pohodlně (v závislosti na vlastním vybavení) a prostorně usadit a hlavně fotografovat. Přesto, že byla v jeden den vystavována všechna plemena, bylo všude spoustu volného místa, jak v halách, tak i okolí. Hafani se měli kde vyběhat a vykonat své potřeby...které sice spousta majitelů po nich neuklízí  - myšleno ty velké potřeby - ale i tak je to zatím naše nejoblíbenější místo na konání výstavy. 

Posudek: Typická fena, rovný hřbet, velmi dobrý pohyb a postoj


Na pražské výstavě v Letňanech

se nám líbilo asi nejmíň...zatím. Prostory opravdu děsné, stísněné. Okolo kruhů dost málo místa pro "fotografy", kteří měli možnost fotit jen záda vystavujících . Ještě k tomu s velmi sníženou kvalitou, pokud to tedy nebyl nějaký profík. No, nic to ale nemění na naší radosti z druhého titulu CAJC.

Posudek: 10měsíční fena správného rámce, ušlechtilá hlava, nůžkový skus, oko tmavěhnědé, uši správně nasazené a nesené, prostorný hrudník, rovná hřbetní linie, ocas správně nasazen, v afektu správně nesen, úhlení končetin v pořádku, pravidelný pohyb

Výsledky:

Alvis Dakam: V1, CAC, BOB

Abora z Velkého Újezda: V1, CAC, CACIB

Demi V1, CAJC


 Na klubové výstavě v říjnu v Zárybničné Lhotě

to bylo moc prima, až na to počasí. No, to se dalo čekat takhle na podzim, že. Ale vzali jsme to jako poslední víkendový výlet tento rok. Ubytovali jsme se přímo v kempu, kde se vystavovalo, v malé dřevěné chatce, kde bychom asi umrzli, nemít s sebou náš nový přímotop . Na focení to taky nebylo úplně nejlepší, jelikož mlha se zvedla asi jen na dvě hodiny. Ale naštěstí se nám podařilo tento čas využít k focení se se sestrou Demi, Dorris. Ta byla naší "novou" konkurentkou. No, musím přiznat, že z této konkurence jsem již měla docela obavy. Dorris je totiž velmi krásná fenečka, celá mamina Frieda. A nám stále ten ocásek nahoře nedrží...když jsme nervózní. Tady, bych řekla, nám vítězství mohlo utéct...kdyby Dorris byla trochu zkušenější v chůzi u nohy a běhu (ona totiž jakoby pérovala na vodítku, až to pobavilo obecenstvo ). Jinak Dorris má krásný postoj, figuru, prostě je krásná a mně se moc líbí. Zde jsme se setkali s paní Suchou a její smečkou berňaček, které jsou velmi přítulné.

V neděli jsme také byli na svodu mladých, kde nás posoudili jako vrh, myslím, že velmi zdařilý.

Posudek: hezká hlava, středně hnědé oko, správné ucho, poněkud výše postavené, dobrá hřbetní linie, hruď se musí ještě vyformovat, dobře postavena a ohnuta, pěkné pohyby, dobré držení ocasu, správné barvy a kresba, poněkud zdrženlivý (z amatérského vlastního překladu, a že to byla fuška ;-))

   

 


 Na výstavě v srpnu 2008 v Mladé Boleslavi

se nám líbilo ještě víc. Bylo to venku v krásný letní den. Demi si s Ambrou, opět naší konkurentkou, nechtěla hrát. Nakonec se ukázalo, že je Ambruška nemocná. 

Posudek: harmonická, dobře pevná, temperamentní, dobře utvářená linie hlavy, výborné oko, pevný hřbet, správné úhlení končetin, méně přimklé lokty, výborně formovaný ocas, perspektivní fena


Na výstavě v červnu 2008 v Brně

která byla naše první, se nám docela líbilo. I když jsme nebyli schopni vnímat moc okolí (asi díky trémě a "něčemu novému"), byl to velmi záživný výlet. Hlavně jsme zde potkali Verču a Bonny, které jsme už viděli v Praze, když byla Demi ještě miminko, ale poprvé jsme se setkali s paní Lenkou Schönbekovou, která aplíkům rozhodně rozumí. Dala nám několik velmi cenných rad, jak vlastně s aplíkem zacházet.

Jako jediná konkurentka nám byla Ambra, se kterou si Demi krásně pohrála...potom šly obě docela oslintané do kruhu, ba ne, tolik zase nebyly. Naše předvedení bylo asi trošku humorné, byla to premiéra pro všechny. Ambruška se dokonce na konci vyvlíkla z obojku , což pan rozhodčí vzal velmi humorně.

Posudek: téměř 6měsíční fena velmi slibně se vyvíjející ve všech proporcích, správná struktura a délka srsti jakož i znaky, výborně předvedená