Všchna štěńátka jsou již ve svých domovech :-) All puppies are in their homes :-)

Babel Dakam, alias Babu.

Nechovná

Narozena 20. 12. 2008

Sportovní úspěchy:

ZVOP - 2010

ZOP - 2012

Agility: 2. místo neoficiální závody - 2012

Je nestandardní fena (tzn. není určena k chovu) kvůli většímu množství bílých znaků (límec a podkolenky), nicméně je to applík srdcem i duší .

Věnujeme se s ní také tréninku agility a dogfrisbee. V budoucnu určitě složíme nějaké zkoušky, jelikož Babu je velmi učenlivá a pracovitá fenka. Zatím má složenou zkoušku vloh k pasení, tzv. ZVOP. V roce 2010 se zúčastnila již dvou  závodů v agility, daří se jí skvěle a věříme, že již brzy se začne také objevovat na vyšších příčkách cool

Babu je nadšená aportérka, bezhlavě se vrhá i do vody pro svůj plavací kroužek, který u vody nesmí chybět.
Je velmi hravá a vůči psům přátelská. K lidem nemá důvěru, je dost odtažitá, proto je nejlepší, když si jí nikdo moc nevšímá a nesnaží se s ní extra o kontakt, o který zvlášť nestojí. Nicméně není agresivní, v případě, že se cítí "ohrožena" couvá a snaží se zastrašit štěkotem. Je výborná hlídačka.
Poslední dobou se naučila tak trošku "žebrat"...postaví se pod člověka a čeká, zda z něj něco dobrého nespadne. Když se nic neděje, posadí se, eventuálně položí a čeká, zda dotyčný ocení její snahu. Když nic nedostane, dotyčnému po svém řekne, že nedokáže pochopit její schopnosti :-DDDDDDDDD
 
Foto by Alena Köhlerová:
 
 
 
  
 
Foto by Aneta Jungerová

  

Foto by Maja

       

Vzhledem k datu narození se váže i znamení ve zvěrokruhu. Pro Babu připadá znamení Střelce.

PES STŘELEC:

Mimořádně přátelský pes, který rozumí svému okolí a dokáže je okouzlit ohromným optimismem. Rád navazuje kontakty a má radost, když se může zapojit do každé činnosti. Být při všem je pro něj strašně důležité. Při práci je spíš vybíravý, protože nemá výrazný smysl plnit své povinnosti. Často mívá trochu pocit, že se narodil k něčemu vyššímu. Když je ale svojí věcí fascinován, dokáže se do ní pustit s ohnivým elánem. Postavíme-li mu do cesty překážky, rychle ztrácí motivaci s výjimkou případů, kdy se cíl opravdu vyplatí. Vždy je připraven si hrát. U tohoto psa trvá trochu déle než opravdu "dospěje" a stane se rozumnějším. Pes ve znamení střelce potřebuje velkorysého majitele, extroverta, který vidí život velkoryse a s nadhledem.

(Psí horoskopy z astropraxe - vytvářela švýcarská astroložka Ursula Liechtiová)


Na Babu popis znamení neskutečně sedí. Rozhodně nesmí chybět u jakékoliv akce a na hru je připravena opravdu vždy. Vždy je na dosah nějaká hračka nebo klacek nebo něčí část těla (třeba Deminčino ucho, nohy apod.), s čím se dá hrát a může být zábava. Ani v jejím současném věku se nedá říci, že by byla zcela dospělá, je to takové velké štěně, což je na ní moc krásné a my jí to moc přejeme.