Všchna štěńátka jsou již ve svých domovech :-) All puppies are in their homes :-)

 

2011

24. 9.

po roce jsme se zase zúčastnili podzimních závodů organizovaných naším ZKO. Babunka tentokrát ukázala, že i když pilně trénuje, závodit před tolika diváky (nejspíš bubáky) prostě nebude a tak si vyběhala (spíš tedy vykráčela nebo vyprocházkovala) dvě diskvalifikace... Naopak Deminka si vyběhla opět velmi vysoké posty na bedně. Jednou druhé, jednou první a v celkovém součtu PRVNÍ místo!!! Je to moje šikovná holka :-)

 

010

30. 10.

z dnešního závodu mám smíšené pocity. Se dvěma psy to není nikdy jednoduché, především, nejsou-li zvyklí být hodiny zavření v boudě...to budeme muset víc trénovat. Nicméně, pomoci při závodu bylo potřeba, takže se nedalo nic dělat. Deminka běžela tedy jako první, až na výběh za páníčkem stojícím za páskou (a skoro opuštění parkuru) a s jedním odmítnutím jsme se vyhouply na první příčku. Časově třetí, ale díky většímu počtu trestních bodů rychlejších psů nám pomalejší běh s nejnižším počtem TB stačil. Druhý běh už byl znatelně lepší a to z toho důvodu, že se Standa schoval velmi pečlivě mezi lidi (ani já jsem ho nenašla laugh). Zaběhly jsme krásný nejrychlejší čistý běh a dotkly se tak znovu první příčky :-). Tak máme neskutečnou radost, potvrdily jsme náš předchozí úspěch na jarních závodech.

Foto by ZKO Nymburk

Babu 1. něhHra

Demi na kladiněBabu na kladině

Babu z tunelu na kladinuBabu do tunelu    

Babunčiny běhy byly spíš tréninkové, páníčka hledala vehementněji než Demi a celkově byla dost rozhozená a odmítala běžet správné překážky několikrát. Ale nevadí, příště to bude určitě lepší :-). Brzy dodáme videjko, je nutné ho zpracovat :-)

 

 

říjen 2010

předposlední víkend jsme strávily na cvičáku intenzivním tréninkem agility a flyballu. V sobotu jsme se naučily několik otoček a kliček, nicméně si nemyslím, že je použijeme na závodělaugh, tam jsem většinou ráda, že doběhneme, ačkoliv vím, že je to na úsporu času... Takže na sobotní závod se těšíme a doufáme, že nebude moc mrznout nebo snad pršet :-(.
Pár foteček ze sobotního tréninku najdete ZDE. Super fotečky nám udělala i Lucka, za což jí neskutečně moc děkujeme, jelikož fotečky jsou krásné. Všechny najdete ZDE.
Malá ochutnávka:
 
   
  
   
 
 
5. - 6. 2010

Tento víkend se konaly závody agility v našem kynologickém klubu v Nymburce. Byla jsem v sobotu pomáhat jako zapisovatelka času a v neděli jsme jeli všichni závodit a fandit. Tento závod byl Babunčin první, ještě v kategorii Juniorů a Deminka opět v začátečnících. První běh byl jumping, který jsme absolvovaly s několika spíš mnoha chybami a odmítnutími...což nás posunulo na nějaké 10. místo. Nicméně, druhý běh Agility se nám moc povedl a s jednou chybkou a super rychlým časem jsme se umístily na úžasném PRVNÍM místě . Jsem na Deminku strašně moc pyšná a šťastná za krásnou medaili, která se mi líbila už na předchozích závodech u Dědy Mráze .

Babu běžela také moc krásně. Na to, že to byl její první závod se jí běhy opravdu moc povedly a chyby měla minimální. Já si při běhu s ní musím víc uvědomovat, že neběžím s Deminkou, ale s blázínkem, který dělá doslova, co je mu řečeno (pro upřesnění, pokud před skočkou neřeknu HOP, Babu může tyčku klidně podběhnout ). Takže ta nakonec v celkovém součtu skončila devátá, k čemuž jí moc gratulujeme a jsme také moc rádi .

    


O víkendu 17. - 18. dubna jsme se zúčastnily víkendu psích sportů na našem cvičáku. Začalo to v sobotu ráno tréninkem agilit začátečníků, což je Babu. Deminka měla trénink hned potom. Trénink se mi moc líbil, paní trenérka byla velmi přísná ale milá paní (stejná, která nám pískala závod v červnu, viz výše). Po agility jsme měly pauzu a navečír jsme zkusily flyball, ale byly jsme všechny až moc unavené, takže jsme si jen pohopsaly přes překážky a šly domů.

V neděli jsme měly výcvik stop, poslušnosti a odpoledne byly na plánu i obrany. Ale byly jsme už dost unavené z celého víkendu a figurant se mohl snažit sebevíc, v daný okamžik nás nezaujal , ale nezoufáme a doufáme, že někdy se podaří...a i kdyby ne . Víkend to byl úžasný, užily jsme si ho všechny tři :-).


Letošní tréninky agilit se nám díky sněhové nadílce oddálily až do března. Na první březnový víkend jsme se ale přihlásily na závod, na který jsme tedy nestihly nijak trénovat. A to hlavně díky všem příhodám, které se udály,  hárání atd. Ale to nevadilo, účastníme se proto, že nás to baví a já ještě k tomu pomáhala na parkuru, jelikož závod byl pořádaný naším cvičákem.

Takže jsme běžely v kategorii začátečníků, Large. První běh byl jumping. Běžely jsme se dvěmi nebo třemi chybami, přičemž poslední znich nás diskvalifikovala, ale to nevadí. Doběhly jsme s radostí. Naštěstí v tu dobu tam byla Míša s Brigou, Petrem a Majlou a tento běh nám natočila na video. Oproti dalším závodníkům je náš běh opravdu lážo plážo...ale nám to tak vyhovuje . Videjko můžete shlédnout zde:

 

2009

4. července 2009 jsme běžely náš první agility závod v Chlumci nad Cidlinou. Sice to nebylo na bedny (to jsme ani nečekaly), ale páté místo v pořadí ze 13 účastníků je krásné, panička je moc šťastná!

Pár foteček od amberconfusion:

  

  


 

Koncem září 2008 jsme začaly chodit na kurz Agility. Už na jarním kurzu jsme zkoušely běhat přes lavičky a "áčko" a skákat přes překážky. Už tenkrát jsme se těšily, kdy s tím asi začneme. Na podzimním kurzu nám ale řekli, že, asi kvůli nedostatečnému zájmu, nebude kurz agility. Byla jsem z toho zklamaná, ale říkala si, že snad na jaře se podaří. Ale asi po druhé lekci paní cvičitelka oznámila, že pokud máme zájem, tak můžeme přijít hned v neděli. To jsme byly moc rády.
 
Na první lekci jsme tedy hned po seznámení začali s výukou. Přišlo nás hned čtyři - všechno fenky  a všechny prostě šikulky. Kromě nás...Deminka se trošku zasekla na tunelu. Tak nějak to pro ni bylo utrpení to několikavteřinové odloučení od paničky, no. Ale po chvilce trápení před tunelem pochopila, že nikam nejdu, že na druhém konci na ni šťastně čekám dokonce aj s pamlskem. No od té doby je tunel naší oblíbenou překážkou, vždy jím radostně proběhne a vůbec všechny překážky a úkoly plní Deminka i Babu rády. Na jedné z dalších lekcí jsme narazili na další překážku, která byla  opravdu  "překážkou"...a tou je kruh. Možná to bylo tím, jak cinkal ten řetěz, na kterém je kruh zavěšený, možná to bylo jen vysoko, ale nebylo to zrovna oblíbenou překážkou. Ale trochou trpělivostí a tréninků ani kruh není překážkou :-).  

V sobotu 1. 11. 2008 jsme se jeli podívat na neoficiální závody do Nymburka. Moc se nám tam líbilo, setkali jsme se tam s novou překážkou a tou je houpačka a docela se nám to na ní líbilo. Ze začátku jsme ji drželi, aby to nebouchalo, když bude Deminka přecházet, ale pak už nebylo potřeba, stačilo Deminku zpomalit a v pohodě to zvládla přejít.
Koukali jsme na několik závodníků a líbilo se nám tam natolik, že nás to inspirovalo k postavení tréninkového parkuru na zahradě. Máme tam zatím 2 překážky, kruh z pneumatiky, kterou jsme našli v lese, a slalom o 6 tyčkách.