Všchna štěńátka jsou již ve svých domovech :-) All puppies are in their homes :-)

 
22. 1. 2011
dnes jsem se s Babu vydala na cvičák, kde cvičí Beryc na obrany. Velmi mě holčička potěšila, jelikož se jí to moc líbilo a pracovala krásně. Daly jsme dvě kola, kdy v prvním ještě dost štěkala na figuranta, ale postupem času jí začal čím dál tím víc zajímat pešek :-). Je moc šikovná a kousala pěkně. Za týden pojedeme určitě znovu.
 
3. 4. 2010 jsme na cvičáku ZKO Nymburk, kde jsme členové, složily zkoušku ZOP se známkou VD. Obě víme moc dobře, kde se nezadařilo, ale nějak nám to nevadí. Spíš mrzí, že jsme v dané chvíli nezkusili jinou variantu (pokud by to šlo)...ale já jsem prostě závisláček na paničce a nechci se jí pustit no . Takže přivolání jsme nemohly předvést a tak byla ztráta všech bodů. Pak už jen nějaké "drobné"...což znamenalo celkové hodnocení Velmi Dobře.
Pár foteček zde, videjko mělo být, ale je jen z části společného cvičení a bude tu již brzy.
  
  

Rok 2010 chystáme ve stylu výcviku, možná zkoušek a tak vůbec...pracovně. Konečně skončila ta ukrutná zima (i když nám rozhodně nevadil ten bílý snížek, páníčkům většinou taky ne, chválili nám naše krásně čisté tlapky :-) a dalo se v něm krásně hrát a chytat ho) a my jsme začali zase pracovat. Poslušnost máme v sobotu dopoledne, pomalu rozšiřujeme o další aktivity. 27. 3. to bude o stopy, někdy později snad i o obrany. I když to bude malinko finančně náročnější, tak to nebude tak časté :-(.

 
Od podzimu roku 2009 jsme byli stejně jako letos členy ZKO Nymburk. Chodívali jsme tam spíš trénovat agility, ale i kurz poslušnosti (především Babu). V roce 2010 se panička chystá s námi oběma věnovat výcviku o něco víc. Pokud se podaří, zkusíme i nějaké zkoušky.

V sobotu 22. 11. 2008 jsme zakončili podzimní výcvik na našem cvičišti v Českém Brodě. Zakončili jsme to takovými zkouškami, ve kterých jsme se dostali do trojky "nejlepších". Bráno to bylo jako s nejlepšími posuny od začátku. Takže toto vítězství nás velmi potěšilo. I když panička si hlavně myslí, že výhra byla především díky oblibě paní, která s námi zkoušku prováděla. Říká, že se jí moc líbím...ale může to být jen její domněnka...určitě si výborné hodnocení zasloužím, vždyť tak krásně poslouchám a vykonávám každý povel . Video z této zkoušky je jak ve videogalerii, tak i na youtube, odkaz je zde: www.youtube.com/watch a ve videogalerii.

Na vzpomínku na tento kurz pár foteček:

Nástup:

  

Jolana s Anuškou

       

První lekce...to bylo ještě léééto

 


Naše výsledky na cvičišti by asi stály za detailnější zmínku. Takže, po letní pauze jsme opět začaly chodit na cvičák, tentokrát v Českém Brodě. Tady má Anky panička kolegyni, která přímo výcvik provádí, tak jsme se tam dostaly tak trochu "protekčně", hih. Ale jsme za to moc rády, i když, asi by nás taky přijaly, kdyby jsme přišli "z ulice".
Na první lekci to bylo zajímavé, přišlo nás hóódně hafanů, těžko říct, kolik, ale minimálně 30 určitě. Podle slov hodnocení páníčků nás rozdělili do tří skupin. My jsme se zařadily do skupiny "pokročilých", což nás potěšilo...ještě k tomu jsme byly ve stejné skupině jako Anuška. V naší skupině je asi 10 psů, vesměs fenky, jen 2 psi. Panička je na mě neskutečně pyšná protože nás cvičitelka uvádí jako krásný příklad třeba v pozornosti při chůzi u nohy. To já paničku neustále sleduji a čekám, jaký povel bude následovat. Třeba nedávno si na nás cvičitelka přichystala "špek" a to chůzi u nohy do kolečka proti hodinovým ručičkám, tzn. doleva. My jsme s tím oproti ostatním neměly žádné problémy. A za to nás cvičitelka vélmi pochválila, že jsem pozorná, sleduji paničku a cítím její nohu a jsem okamžitě připravená měnit směr a následovat ji. Potom jsme prováděly při chůzi otočku, kdy se panička otočí namístě a já ji oběhnu zleva a okamžitě jsem zase u její levé nohy. Na tento cvik jsme skoro odložily vodítko. Né, že bych nerada chodila a pracovala s ním, ale bez něj se mi cviky provádí tak trochu lépe. A panička se nebojí, ví, že jí neuteču. A já poznám, že vodítko nedrží v ruce, ale nechá ho volně plát za mnou.
Jediné co nám momentálně nejde je nácvik na otočku doleva. Ono to celé je velmi složité (asi hlavně pro paničku, i když já jsem to také ještě nezvládla), no a ani nácvik není pořádně proveditelný. Jsem zvědavá, jestli se k tomu někdy dostaneme... Doprava nám to jde moc dobře, i za zády, namístě otočka a další psí kusy, ale doleva nevim nevim...
 
Další pokroky budu postupně dopisovat

Z jarního kurzu (vlevo zvědavka, vpravo s kamarádkou na žužlání a válení - maďarskou ohařkou)