Všchna štěńátka jsou již ve svých domovech :-) All puppies are in their homes :-)

 

2011

Listopad 2011

Podzim je zatím krásný a teplý...jen sluníčka trochu málo, ale co, aspoň, že je teplo.
Dnes jsme vyrazily na krátkou projížďku na kole. No, nakonec to bylo krásných 7 km, ale v pohodičce. Dojely jsme k lomu, kde se v létě koupáváme. Nyní si sice holky chtěly zaplavat, ale dovolila jsem jim jen zvlažit nohy a bříška :-).
Zbytek pobytu u lomu jsme si hrály s klacky a na honěnou. Cestu zpět jsme si zkrátily přes pole, abychom neběžely jen po asfaltu. Holky si na střídačku nosily kukuřici, řepu nebo se tahaly o klacek laugh.

Na kole jsme tu samou trasu jeli i v sobotu, tentokrát je vše dokumentováno na fotoaparát :-).

Mrkněte se na rajčeti: ZDE

Tady je malá ochutnávka :-)

 

November 2011

Autumn is beautiful and warm ...only little of Sun, but at least it is warm.
Today we went to ride a bike shortly. Well, lately it was nice 7 kms but went slowly. We went to the stone-pit where we often swim in summer. Now girls wanted to swim though but I would not let them, only to wet legs and bellies :-).
The rest of stay there we played with sticks and hunting. The way back we shortenned through the filed so we don't run only on tarmac. Girls were carrying stick, corn and beet in turns laugh.

We went the same trip on Saturday, also took a camera with and made some nice pics :-).

See: HERE

Here are few of them :-)

 

 

 

 

 

 

 

Tak tu máme rozluštění našeho kvízu :-)

Kdo tipoval a nebyl si jistý...
Na první fotce jsou záda Babu.
Na druhé Deminky.
A na třetí to jsou zleva: Babu a Demi

Věřím, že si zase někdy pro vás nějaký kvíz připravíme :-)

 

So, here we have resolution of our quiz :-)

Who was trying and was not sure...
On the first pic it is Babu's back.
On the second Demi's.
And on the third they are from the left: Babu and Demi

I believe soon we prepare another quiz :-)

17. 10. 2011

Je čas na malý kvíz :-)

Kdo je na obrázcích 1, 2 a 3?

A) Demi nebo Babu

B) Babu nebo Demi

C) Demi a Babu nebo Babu a Demi

 smiley

 

17. 10. 2011

It's time for a small quiz :-)

Who is on the pictures 1, 2 and 3?

A) Demi or Babu

B) Babu or Demi

C) Demi and Babu or Babu and Demi

 smiley

      Obr./Pic 1                                    Obr./Pic 2                                     Obr./Pic 3

Demi nebo Babu? Demi nebo Babu? Zleva: Demi a Babu nebo Babu a Demi?

14. 8. 2011

Od čtvrtka hlídáme malého Caesara di Cortina, který stále hledá novou rodinu, ale jeho chovatelé odjeli na plánovanou dovolenou. Je to úžasný pes, výborného charakteru, velmi učenlivý a šikovný. Holky se s ním dobře sžily, Deminka se ho ujala skoro jako vlastního. Babu k němu má rezervovanější vztah, nicméně některé jeho výzvy ke hře přijímá, především, co se uzlů a přetahované týče. Nejspíš si myslí, že je její místečko na první pozici ohroženo a občas se tváří velmi utrápeně laugh. Ale věřím, že se jí po jeho odchodu ještě bude stýskat :-). Fotečky tohoto skvělého psího kamaráda ukládáme na naše album na RAJČETI. Všechny Ceziho galerie najdete ZDE a ZDE a ZDE a ZDE a ZDE

 

14. 8. 2011

Since Thursday we are looking after little Caesar di Cortina who is still looking for new family but his breeders left for planned holiday. He is a great dog, perfect character, very teachable and skilled. Our girls got used to him well, Demi took him as her own. Babu has more reservative relation to him however she receives some of his game appeals, mainly if it relates to bundle or pulling. She is probably thinking she is loosing her place on first position and sometimes she faces very troubled laugh. But I believe after his leaving she will miss him :-). Photos of this great dog friend we are adding to aour album on RAJCE . All the Cezi's albums you can find HERE and HERE and HERE and HERE and HERE

21. - 24. 7. 2011 - III. APZ CUP 2011 Březová nad Svitavou - this time only in Czech kiss

Letos již potřetí jsme se zúčastnili APZ CUPu, který organizuje Verča (www.czechtricolor.cz) s naší malou pomocí. Tentokrát se konal na krásném místě Motocrosového areálu v ubytovně Pohoda v Březové nad Svitavou. Počasí se ze začátku snažilo nám radost kazit deštěm, ale umoudřilo se vcelku brzy. Ještěže tak, představa, že jsme takto oblácení po celou dobu pobytu...to by nás to brzy nejspíš přestalo bavit. Ve čtvrtek večer se konala malá porada, co kdo bude kdy dělat. V pátek dopoledne se konal výcvik a socializace pod vedením Verči, po něm nácvik vystavování s mou maličkostí a Martinou. Po obědě byl na řadě minidogtrekový závod, po němž následovala maškarní přehlídka. Minidogtrek byl zajímavý, svižný a zábavný. Pro nás i úspěšný, jelikož jsme se s Demi a Babu umístili na třetím místě, také díky Honzovi, který mi pomáhal udržovat vodítko stále napnutécool. Na maškarní jsme nebyli vůbec připraveni, v podstatě jsme se k účasti nechali přemluvit až na místě, nicméně Demi s Babu jsou prostě k pomuchlování, tím spíš, když jsou navlečené do růžových triček paničky s narychlo dodělanou sukýnkou z krepového papíru. Panička si už jen dozdobila vlasy růžovou krepovou růží (půlku obličeje měla zvláštně zmalovanou místním asfaltem...crying, nikoliv však dorůžova). Po večeři již bylo připraveno vyhlášení minidogtrekového závodu a také maškarního. Maškarní vyhrál každý ve své kategorii, tudíž všichni dostali medaili s 1. místem a diplomek. Za účast na dogtreku jsme dostali vynikající domácí sušenky a pletenou klíčenku. Jakožto závodníci umístivší se "na bedně" také úžasný velký pletený uzel, který mají holky moc rády, děkujeme za něj!
Den jsme zakončili táborákem a opékáním buřtů a příjemným posezením u ohně.

V sobotu dopoledne byl opět výcvik, socializace a agility. V rámci tréninku agilit jsme vymyslely kratičký jednoduchý závod, ve kterém jsme později vyhlásili vítěze nejrychlejší pes, fena a veterán :-).
Při nácviku vystavování byla možnost vyzkoušet si bonitaci. Pejskům jsme měřili nejen výšku, ale také všechny požadované části těl. Jako jsou uši, šířka hlavy, obvod záprstí, hrudníku či ocasu. Vesměs všichni pejskové by bonitací prošli, někteří ještě musí zapracovat na detailech, jako např. měření kovovým čímsi. Ale díky účasti na srazu a tomto tréninku vědí, co mají pilovat a určitě si na tom dají záležet a budou doma trénovat. Po obědě již následoval standardní sranda závod, který měl opět 5 disciplín. A to následující: 1. Najdi a vychutnej buřta pod ručníkem, 2. Duo překážky, 3. Přivolání do svahu, 4. Šťouchni boomer ball do cíle, 5. Volná disciplína.
Buřtíky našel každý psík velmi rychle, takže tato disciplína proběhla velmi rychle :-). Duo překážky byly zajímavé, slalom měl totiž proběhnout nebo projít páníček, pejsek pak přeskočit překážku a nakonec vběhnout do tunelu. Byla opravdu legrace protkat své tělo mezi tyčkami, aniž by si někdo ublížil nebo natrhl tričko. Naštěstí se nic takového nestalo a pobavili jsme se všichni. Běh do svahu za páníčkem, který před psíkem utíká, ale nemůže za ním, je pro každého jen mírně závislého applíka rychlá záležitost, ale stejně se našli psi, kteří si našli zajímavější cíl, tak někteří dostali šanci si běh zopakovat v lepším čase. Šťouchání boomer ballu ve čtvrté disciplíně bylo pro některé absolutní novinkou. Je pochopitelné, že každý nemá vlohy honit balon po zemi, našli se psi, které ten modrý kulatý nesmysl vůbec ale vůbec nezajímal laugh. Nicméně šlo o to, udělat vše hrou a pejskovi třeba pomoci a zaujmout, aby se aspoň pokusil s balonem si pohrát. Demi i Babu si odmalička hrají s balony, ať už obyčejnými gumovými nebo později těžšími, které by lépe odolávaly jejich ostrým zubům :-D.Poslední, volnou disciplínu jsme z časových důvodů odložili až po večeři a zakončili tak sranda závod předvedením umění svých psů. Výkony nezávisle posoudil pan správce ubytovny. Překvapivě se mu nejvíc líbily výkony Demi s Babu s frisbee chytáním. To nás velmi překvapilo a potěšilo. Ale každý pes měl připravený pěkný program, nám se například velmi líbily skořápky a pozemní hokej, ale i Berycovo chytání a skákání za bublifukovými bublinami. Suma sumárum výsledky všech psů skrze všechny disciplíny dopadly tak, že vítězů na prvních dvou příčkách bylo víc než cen, nakonec rozhodlo množství vítězství ve kterých disciplínách. Původně tedy na první příčce s nejlepšími časy a hodnocením volné disciplíny se umístila Babu s Derickem, na druhém místě Aika s Axem a třetí byla Deminka. Babu měla ale víc vítězství v kategoriích, tak je Derick druhý. Aika měla lepší posty v některých disciplínách než Ax, proto byla na třetím místě, Ax na čtvrtém a Deminka byla tímpádem odsunuta až na páté místo. Ale to nevadí, Babu si vítězství zasloužila na plné čáře a získala tak svůj první a nejspíš zatím i poslední pohárek, který krásně doplňuje sbírku Deminčiných pohárků :-).
Sobotní den jsme opět ukončili posezením u ohně.

V neděli jsme se my, kteří neodjeli již v sobotu, vydali na poklidnou vycházku opačným směrem než vedl minidogtrekový závod, abychom se také na rozhlednu podívali a pokochali se pohledem na místní krásnou krajinu. Udělali jsme krásnou společnou fotku appenzellů (a nejen aplíků, byli tam také Entlebuch Bady a Berňačka Arwen) v obilí, která je hodna zaslání do klubového kalendáře (jen se musíme domluvit, kdo ji tam pošle - nejlépe v nejlepší kvalitě - aby si o nás nemysleli, že jsme se úplně zbláznili laugh). Při cestě zpět se pesani vykoupali v řece Svitavě a po obědě se většina rozjela do svých domovů, doufejme plni dojmů a krásných zážitků. Děkujeme moc za účast a rádi jsme vás všechny viděli a poznali i nové majitele a jejich psy kiss.

5. 7. 2011

Na víkend, kdy k nám na návštěvu přijela teta (paničky maminka), kdy bylo odporně hnusné počasí raději zapomeneme, protože jsme opravdu nic nedělaly, a když jsme už šly na procházku po vsi, promokly jsme až na kost všechny tři...ale hned v úterý na svátek se vyčasilo a tak jsme s páníčkama vyrazili na výlet. Plán byl vylézt na kopec Klepec I a II. Dojeli jsme do vesničky Limuzy a šli po cyklostezce do Mrzek, dále po zelené skrz Hradešínský les až do Hradešína a Přišimas. Cestou jsme se zeptali hodného pána, jakže se to na ten kopec Klepec dostaneme a hle, bylo to záhy nad vesničkou Skřivany. Našlapali jsme tak 8 km velmi příjemnou cestou a cíl na Klepci byl moc hezký. Škoda, že jsme zapomněli foťák, bylo co fotit, ale určitě se tam ještě někdy vydáme, budeme se chtít s tímto hezkým místem s někým podělit ;-). Pár fotek pořízených mobilním telefonem dáváme sem :-)

 

5. 7. 2011

We will rather forget the not really nice weekend when it was really only raining. When we went out for a short walk thru the village, we came home wet till bones...

But on Tuesday when the Sun came out finaly we went on a trip to see hill Klepec I and II. Went by car to village Limuzy and went by bicycle line to Mrzky, then by the Green line trhu Hradesin forest up to Hradesin and Prisimasy. We asked on man for the way, cause travelling without a map is not really good, is it? It was not far from village Skrivany.

Totally we went some 8 kms very nice walk and the target Klepec was really nice. Shame we forgot a camera, there were many things to photograph but we will for sure be back, we will want to show this nice place to somebody :-). Few pics from mobile phone are here :-)

 Balvan Slouha Babu odpočívá Alej mezi Klepcem I a II :-) Balvan připomínající pozadí na Klepci II

Balvan nápadně připomíná pozadí, že...takže nahoře na fotografii jsou vidět hned dvě :-D
The boulder looks like backside, so on the pic above are two :-D

 S paničkou

 Klepec II Klepec II Krásky na balvanu Běžíííííím

Výlet jsme zakončili doplněním energie v pivovaru v Kostelci nad Černými lesy
The trip we finished with refilling energy in brewery in Kostelec above Black WoodsAuťák plný milovníků piva :-D

 

18. - 19. 6. 2011 International All Breed Cup (IABC)

Tento víkend jsme strávili na psí akci IABC ve Skochovicích. Sice jsme nezávodili (jelikož to byly závody profíků, ne věčných začátečníků, kterými my zcela jistě zůstaneme wink), ale víkend to byl náročný. Aneta celou akci fotila, podívat se můžete ZDE. Vyfotila taky ty naše dvě krásky. Malá ukázka níže:

 

 

 

 

18. - 19. 6. 2011 International All Breed Cup (IABC)

This weekend we spent on a dog action IABC in Skochovice. We did not race (because the race was for professionals, not evergreen beginners which we are wink), but it was a hard weekend. Aneta took pictures of all the action, you can see them HERE. She also took photos of the our beauties. Small show see below.

 

9. - 10. 4. 2011

Další víkend za námi a opět jsme jej strávili snad tím nejlepším způsobem. V sobotu jsme si odpracovaly brigádu na našem cvičáku. Holky si pěkně poběhaly se svými psími kamarády. V neděli jsme měly dopoledne trénink agility, kdy se mi je snad konečně podařilo rozhýbat a trénink tak nevypadal jako šnečí závod laugh. Odpoledne jsme si zajeli na obídek do naší velmi oblíbené restaurace a potom jsme se ještě šly projít s Gucci po vsi. Jsme moc rádi, že Gucci se díky nám a hlavně Demince zbavila strachu z černých psů a může nyní alespoň s námi chodit i bez náhubku.

 

9. - 10. 4. 2011

Another weekend behind us and we again spent it probably the best way. On Saturday we worked on our dog course. Dogs runned with their dog friends. On Sunday we went there for agility training when I have finally made them run and so the training didn't look like a snail's race laugh. In the afternoon we went for a lunch to our favourite restaurant and then we went with Gucci through the village. We are very happy that Gucci has got off a fear of black dogs thanks to Demi and now she can walk with at least us even without muzzle.

2. - 3. 4. 2011

Sobota a neděle byly naprosto úžasné a nádherné dny, které jsme si náležitě užili. Oba dny jsem vyrazila s haficema na kole do nedalekého lomu na koupačku. Musím podotknout, že pohyb u kola je velmi prospěšný, především pro Babu, kdy při běhu nestíhá vyhlížet zvířátka na polích laugh. Nedělní jízda už byla tak nacvičená, že i Babu běžela krásně u kola bez úvazu, jsem z ní nadšená wink. Holky se tedy vykoupaly, což při teplotách cca 23 °C zcela jistě uvítaly. Všechny dny jsme měli různé návštěvy, které nám hafice náležitě oznámily a zároveň uvítaly.

 

2. - 3. 4. 2011

Saturday and Sunday were absolutely great and wonderful days which we spent properly. Both days I rode with dogs a bycicle to the nearby stone pit for swimming. I must point out that running beside the bike is very profitable, especially for Babu, when she can't look for animals on the fields laugh. Sunday's ride was even so trainned that also Babu runned beside the bike without being tied up, I am delighted with herwink. So, girls swimmed and surely welcomed it in the tepmerature of cca 23 °C.  All the days we had several visits which was appropriatelly announced and also welcomed.

26. 3. 2011

Dnes jsem brzy ráno vyrazila s Babu do Nového Vestce, kde začal náš první dogtrekový závod. Dnes tedy tvdrím, že to byl taky náš poslední závod, ale kdoví, třeba se k tomu někdy v budoucnu odhodlám. Sraz byl v restauraci v Novém Vestci, kde se sešlo několik desítek psů a psovodů. My jsme závodily v kategorii Výlet, což bylo 27,5 km. Já bych to tedy už nenazývala výletem. Nicméně snažily jsme se moc, až některé tělesné partie bolely, některé méně, některé až moc. Nakonec jsme se ale umístily na krásném 16. místě ze 45 týmů, to znamená v
TOP 20.

 

Babu jde s Ernym Babu jde s Ernym

 

26. 3. 2011

Today early morning I went with Babu do New Vestec, where our first dogtrek race started. Today I am saying it is surely our last one but who knows, maybe I will decide sometime in future to try again. The meeting point was in the restaurant in New Vestec where several tens of people and dogs met. We went in category Trip, which was 27,5 kms. I would not call it trip anymore. Nevertheless we were trying very much up to excepting some pains on body, some less some more. In the end we were placed on nice 16. place from 45 teams, in
TOP 20.

Znavená po závodě I soupeři byli znavení

20. 3. 2011

Úsměvný příběh z dnešního odpoledne na naší vsi. Jdeme na krátkou procházku se psy. U kontejnerů se potkáváme s rodinkou se dvěma malými dětmi. Mladší standardně míří přímo na pejsky s jasným úmyslem, že si bude psy hladit smiley. Nám to nevadí, ale raději si sedám do dřepu a volám si psy k sobě, aby si tedy holčička mohla holky pohladit. Holčička měla obličej ve výšce přesně na Deminčinýho pořádnýho hudlana laugh. Děvče bylo v tu chvíli nejšťastnějším na světě a já ráda za to, že mám pohodové psy. Babu se nechala také pohladit, jakmile se nechala umlčet wink.

 

20. 3. 2011

Amusing story of today's afternoon in our village. We are going for a short walk with our dogs. We are meeting a family with two small children near the containers. The younger child is standardly going directly on dogs with clear intention to stroke smiley. We don't mind but yet I squat down and call our dogs to me so the curious girl can stroke them. The girl had her face just in the correct hight for Demi's proper dog kiss laugh. Child was the happiest on the world and me too for having such easygoing dogs. Babu let the girl also stroke her as soon as she silenced wink.